Aastate eest tegi Tallinnast startinud lennuk hädamaandumise Neeva jõel.

Aerofloti TU-124 startis 21. augustil 1963 kell 8:55 Tallinna lennujaamast koos pardal viibinud 45 reisija ja 7 meeskonnaliikmega. Lennuki sihtkohaks oli Moskva. Lennuki kapten oli 27 aastane Viktor Mostovoi. Lennuki õhkutõsmisel selgus, et lennuki ninas asuv telik ei tule mingil põhjusel sisse. Tiheda udu tõttu ei lubanud lellujuhtimiskeskus lennukil Tallinnas maanduda ja paluti lennata Leningradi. Pardal olnud reisijatele tehnilisest probleemist ei teatatud.

Kell 10 hakkas lennuk Leningradi kohal tiire tegema kütuse kulutamiseks, et vähendada lennuki kaalu ja lennuki süttimisohtu hädamaandumise korral. Samal ajal valmistuti Pulkovo lennuväljal hädamaandumiseks ette. Samal ajal kui lennul Leningradi kohal tiiruts püüdis lennuki pardameeskond lennuki telikut lukustatud asendisse saada kasutades selleks pikka metallvarrast, et lennukil oleks võimalik ohutult maanduda.

Kaheksandat tiiru tehes linna kohal lõppes aga lennuki kütus oodatust varem ning mootorid seiskusid. Pärast moorite seiskumist leidis meeskond, et ainus võimalus maandumiseks on 300 meetrit laiusesse Neeva jõkke.

Pealtnägijate sõnutsi lendas lennuk enne maandumist Aleksander Nevski sillast nii napilt üle, et oleks peaaegu sellega kokku põrganud. Lennuki kaptenil õnnestus siiski Neeva jõeni jõuda ning sinna maanduda, vältides napilt jõel olnud vana puksiiriga. Kokkupõrkest napilt pääsenud aluse kapten saabus kohe lennuki juurde, tegi selle kokpiti esiklaasi katki, et reisijad pääseksid lennukist välja lennuki katusele ning pukseeris lennuki ohutusse sügavusse. Imekombel pääsesid kõik 52 inimest elusalt, ning lennuki pardal polnud kordagi mingit paanikat. Lennuki reisijaid ei teavitatud viimase hetkeni tehnilisest probleemist ega hädamaandumisest. Tollel ajal polnud juhtunud Venemaal ühtegi tõsist lennuõnnetust ning seetõttu ei osanud reisijad ka midagi karta.

TU-124