Muuseumiöö Kumus

Muuseumiööl on Kumu kunstimuuseumis külastajatele kell 18.00–23.00 tasuta avatud Eesti kunsti püsiekspositsioon, mis tutvustab eesti kunsti olulisemaid teemasid 18. sajandist kuni taasiseseisvumiseni.

Kumu kunstimuuseumil täitus tänavu 10. tegevusaasta, mida tähistati 4. korruse uue püsiekspositsiooni “Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)” avamisega Kumu sünnipäeval. Lisaks kunstiteostele kulgeb läbi uue ekspositsiooni dokumentaalse materjaliga arhiivisein, mis avab teoste ja kunstinähtuste tagamaid ning isiklikke lugusid. Püsiekspositsiooni lõpus asuvas projektiruumis on hetkel avatud näitus “RAM. Eesti varane arvutikunst”, mis peegeldab arvutite kasutamise ajalugu Eesti visuaalses kultuuris. Rahvusvahelist mõõdet püsiekspositsioonis leiduvale hüperrealismi peatükile pakub aga suure saali näitus “Fotorealism. 50 aastat hüperrealistlikku maali”, kus on esindatud Chuck Close’i, Richard Estesi, Ben Johnsoni jpt teosed.

Eesti Kunstimuuseum on suurim kohalik kaasaegse kunsti koguja ja ostja, mida tõestab suurepäraselt Kumu 5. korruse kaasaegses kunsti galerii näitus “Kumu hitid. Kaasaegne kunst Eesti Kunstimuuseumi kogust”. Näitus valgustab protsesse muuseumi, kunstniku, publiku ja kunstiteose vahel. Kõik külastajad on antud näituse raames oodatud osalema MÖÖ 2016 hiti valimisel!

Tänavuse muuseumiöö deviisi “Öös on laineid” mõtestab Kumu aatriumis omanäoliselt lahti elektroonilise muusika duo Liquidizer. Selle koosluse liikmed lindistasid Kumu hoone ja selle ümbruse helisid ning on neid hiljem töödeldes loonud eksperimentaalse muusika, mida iseloomustab looduslike ja tehniliste helide mitmekesisus ja sümbioos.

Ajakava

18.00–22.00 Öös on laineid – lained uhuvad üle Kumu aatriumi atmosfäärilise helitausta näol, mille on loonud kooslus nimega Liquidizer

18.30–22.00 Heli lainel – Kumu hariduskeskuses lainetab taas helidetöötuba lastele, kus seekord püütakse aru saada, mis hääli Kumu teeb ja millised need helilained võiksid välja näha

20.00–21.30 Kumu noorteklubi lemmikhitid – noorteklubi liikmed tutvustavad valitud teoseid näitusel “Kumu hitid. Kaasaegne kunst Eesti Kunstimuuseumi kogust”

NB! Kõik külastajad saavad antud näituse raames osaleda MÖÖ 2016 hiti valimisel!

22.00 Kumu kumiseb – elektroonilise muusika duo Liquidizer live-etteaste, milles kasutatakse Kumu hoone enda helisid

Muuseumiööl on suletud näitused “Force majeure. Eesti kunsti hävimis- ja kadumislood” 3. korruse B-tiivas ja “Külm pilk. Hüperrealismi variatsioonid Eesti kunstis” 4. korruse B-tiivas.

Sissepääs muuseumisse järjekorra alusel kuni kl 22.30. Autodega Kumu külastajad saavad sõiduki tasuta parkida Valgel tänaval asuvasse Kumu parklasse.

 

Kultuur.info

muuseumi882016__scaled