Vaata! 8 tähelepanuta jäänud II maailmasõja filmi mis on tõesti head

Me kõik oleme ilmselt näinud filme nagu “Reamees Ryani päästmine”  või “Vaenlase värava taga,” lisaks veel mitmeid Eesti filme mis II maailmasõjast vändatud.  Aga on ka palju filme II maailmasõjast mis tänaseks on mingil põhjusel unustusehõlma vajunud. All on 8 sellist mis on tänaseks unustatud kuid ometi vaatamist väärt filmid.

Põrgu on kangelastele (1962)

Aasta enne seda kui Steve Mcqueen mängis filmis Suur põgenemine mis läks ajalukku kui üks armastatumaid filme II maailmasõjast osales ta ka alahinnatud filmis Põrgu on kangelastele.

Kui trompetid vaikivad (1998)

Film tuli välja kuu aega enne filmi   Reamees Ryani Päästmine ning jäi seepärast täiest selle varju. Film Kui trompetid vaikivad keskendub sellele kuidas sõduri püüavad lihtsalt sõja üle elada kuid lõpetavad sellele vaatamata mitmete kangelastegudega. Film põhineb tõestisündinud Hurtgeni lahingul mis jäi irooniliselt mõni päev hiljem toimunud Bulge lahingu varju.

Raudrist (1977)

Listi kolmas film mis on häirivalt brutaalne, 1977 aastal Saksa-Inglise koostöös tehtud film võiks olla üks ajaloo parimaid II maailmasõja filme kuid on samuti mingil põhjusel teiste varju jäänud. Lisaks kõigele muule kasutatakse filmis erakordselt audentseid tanke ning muid relvi.

Operatsioon “Valküür” (2008)

Film põhineb tõestisündinud 1944 aastal toimunud riigipöörde plaanil ning tapmiskatsel Hitleri vastu mille plaanisid kõrgemad Saksa ohvitserid, kes mitte kõik ei olnud füüreriga ühel meelel. Väidetavalt arreteeris gestaapo  7000 ning hukkas 4000 inimest pärast seda.

Tervita vallutavat kangelast (1944)

Film on eelnevatest veidi erinev ning näitab ameeriklaste lummusest sõjakangelaste vastu.

Vääritud tõprad (1978)

Kuigi sama nimega mis 2009 aastal valminud Quentin Tarantino film ning mõlemad on itaalaste produtseeritud, ei ole sellel rohkem ühist ning paljude arvates on 1978 aastal valminud film palju parem.

Punased sabad (2012)

Seitmes film jäi suurema tähelepanuta kuna see ei meeldinud mingil põhjusel kriitikutele. Filmis näidatavad lennulahingud on aga liiga ilusad, et seda filmi vahele jätta. Film on pühendatud esimestele Afro-ameerika lennuväelastele USA armees.

Jumal teab, Mr. Allison (1957)

Selles sõja temaatilises filmis on kõike mida vaja – natuke romantikat, draamat ja loomulikult närvikõdi.

Allikas

 

valkyrie30-640x427