Autori abi

Kirjutades artiklit ajaloost vajad sa palju detailset informatsiooni. Oluline on osata leida piisavas koguses informatsiooni aga samuti see ka targalt kokku panna. Artikli kirjutamine demonstreerib sinu kirjutamis oskust kui ka aitab arusaada materjalist ja teemast mida kajastad.

1. Uuri mida on kirjutatud.
Ära püüa jalgratast leiutada. Uuri mida teised on sellel teemal kirjutanud ja tee märkmeid. Teemal millest sa kirjutatud on kindlasti juba varem kirjutatud kuid see ei tähenda, et Sinul poleks omalt poolt midagi uut lisada. Internet ja raamatud on informatsiooni täis.

2. Püsi teemas.
Hoia fookuses seda teemat millest kirjutad, ära kaldu liialt teemast välja.

3. Pane kirja detailid.
Artiklit kirjutades pane kirja kogu asjakohane informatsioon teema kohta millest kirjutad. Kes selles osalesid, millal see juhtus ja kui kaua kestis, miks see juhtus ja mis tegi sellest nii olulise sündmuse või inimese. Kirjutades kõik need detailid võid olla kindel, et sinu artiklis on kirjas kõik vajalik.

4. Püsi objektiivsena.
Ajaloost lugedes ei huvita lugejaid autori isklik arvamus mis juhtus või kes seda tegi vaid täpne esitlus probleemist ja tagajärgedest. Proovi oma tundeid selles võimalikult vähe väljendada.

5. Täpne kronoloogiline järjestus.
Kirjuta oma artikkel täpselt selles järjekorras nagu asjad toimusid. Järsk hüpe ette või tagasi võib lugejad viia segadusse.
Kirjutades kronoloogiliselt õiges järjestuses ei aita mitte vaid lugejatel artiklit paremini mõista vaid teeb kirjutamise ka Sinule endale lihtsamaks.

6. Informeeri lugejaid.
Kirjuta oma artikkel sedasi, et see informeeriks lugejaid kõigist vajalikest detailidest. Sa peaksid eeldama, et lugeja on intelligentne kuid ei pruugi teada kõiki detaile subjektist. Kirjutamine lugejate informeerimiseks takistab sul minemast teemast välja või jätmast välja olulisi fakte.

7. Kirjuta mineviku vormis.
Teema millest sa kirjutad toimus minevikus seega peaks Sinu artikkel olema kirjutatud ka mineviku vormis. Kontrolli oma artikkel üle, et see oleks õieti tehtud.

8. Kirjuta asjaosalised õieti.
Kui mainid mõnda asjaosalist esimest korda siis kirjuta välja tema täis nimi. Järgmisel võid kasutada juba ainult perekonnanime. Vastasel juhul jätad sa lugejatele tunde just kui kirjutaksid oma sõbrast.

9. Allikad.
Ole ettevaatlik kasutades allikaid. Vikipeediat võib kasutada üsna julgelt, samuti kõiki teisi veebilehtesid mis lubavad kasutada oma materjali vastavalt Creative Commonsi (CC) litsentsile. püüdke vältida allikaid mis jagamist keelavad. Igal juhul tuleb alati ära märkida artikli lõpus kasutatud allikad.

Lisainfo.

1. Artiklit lisades pead lisama alati vähemalt ühe pilti
2. Postitus võib koosneda ka ainult piltidest. Sellisel juhul vähemalt 10. pilti koos kirjeldusega mis on väärt ülesse panekut.
3. Postitusele võib lisada video.
4. Märgi alati ära artiklis kasutatud allikad. Pea meesles, et kogu materjali autori õiguste olemasolu eest mis postitusse lisatakse vastutab täiel määral postituse lisaja.
5. Sinu artikkel või postitus võidakse muuta enne üles panekut toimetajate poolt. Samuti võib juhtuda, et mingil põhjusel jäetakse see üldse üles panemata. Põhjuseks võib olla vigade rohkus, allika või pildi puudumine vms.

Kui teil tekkis küsimusi siis võtme meiega ühendust saates e-mail: kasutajatugi@ajalugu.net